Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Blog

İPLE YÜZ YENİLEME-ASMA (KAFES İP TEKNİĞİ)

Sentetik askı ipleri ile iki ana işlem yapılır. Birincisi askılama (thread) teknikleri. Burada özel kılçıklı ipler sayesinde yanak-boyun, kaşlar asılıp, gerilebilmektedir. Bu işlem 6 ay-18 ay aralığında etkindir.

İkinci işlem yüzdeki kırışık ve zayıflıkları gidermek için deri altına döşeme şeklinde özel ipliler yerleştirilmektedir. Kafes ip tekniği (altın ip), pratik, daha güvenli ve çabuk sonuçlar görebileceğiniz, özellikle sarkan yüz yapılarında oldukça etkili bir yöntemdir. Bu işlemde elastikiyeti kaybolmuş ve sarkmış bölgeleri uyarmak, dolgunlaştırmak ve hücre yenilenmesini sağlamak için PDO ameliyat iplikleri cilt altına uygulanır. İpler 6-12 ay civarında yavaş yavaş erimektedir. Bu arada uyardığı çevre dokular yenilenmekte ve ciltte elastikiyet artmaktadır. İşlem 30 dakika kadar sürer. Etkileri 6 ay 12 ay kadar sürmektedir. Hastanın işlem sonrasında günlük aktivitelerine dönmesi mümkündür.

Ameliyata ihtiyacı olmayan kişilerde etkin bir yöntemdir. Son dönemde basın tarafından da oldukça ilgi görmektedir. Popülerliği arttıkça uygulayan sayısı artan bu işlemin ancak, uzman doktorlar tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Paylaş

Translate »
WhatsApp mesaj gönder