Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Genital Lazer Uygulamaları

Lazer teknolojileri son yıllarda deride olduğu gibi mukozalarda da kullanılmaya başlamıştır. Lazerle vajina daraltma işlemi de vajina iç döşemesine (mukozasına)  yönelik bir daraltma-sıkıştırma işlemidir.

Lazerle vajina daraltma ‘vajinal rejuvenasyon’ (vajina yenileme-vajina gençleştirme) olarak ta bilinmektedir. Vajinaya lazer ile sıkılaştırma- daraltma işlemleri uygun hasta grubunda vajinoplasti (vajinanın ameliyatla daraltılması) operasyonlarına bir alternatiftir.

Lazerle yapılan bu uygulama ağrısızdır bu nedenle lokal veya genel anestezi gereksinimi yoktur. İşlem doku içine girilmez (invaziv değildir). Bu nedenle de kanama, enfeksiyon gibi komplikasyon riskleri de yoktur. Ameliyat istemeyen hastalar için de iyi bir seçenektir.

Vajina Neden Genişler?

Vajina mukoza, kas ve bağ dokusundan oluşan, ortalama 8-10 cm arasında uzunluğa sahip bir organdır. Yıllar içinde yaşla, doğumla veya genetik nedenlerle  bağların ve kasların gevşemesi nedeniyle genişler ve gevşer. Bu da cinsel ilişkide mekanik olarak hazzı hissedememe gibi bir probleme yol açar

Doğum, kürtaj gibi jinekolojik süreçler ve yaşamamış olan genç kadınların bir kısmında doğuştan gelen yapısal bir problem olan ‘geniş ve yumuşak vajina ‘ izlenebilir Bu problem nadir olarak izlenmesine rağmen, ilişkilerin başladığı ilk yıllardan itibaren ilişkiden zevk alamama, partneri hissedememe, orgazm olamama gibi sorunlara sebep olmaktadır.Lazerle vajina daraltma işlemi bu hastalar için de çok iyi bir alternatiftir.

Vajina İçine Ne Tür Lazer Uygulanır?

Vajina genişlemesinde sıkılaşma amacıyla en sık olarak Erbium Yağ (Er:yag)  ve Karbondioksit lazerler (CO2 lazer) kullanılmaktadır.

Lazer Uygulaması Vajinada Nasıl Bir Etki Oluşturur?

Lazerle vajina daraltma, vajinasındaki genişleme nedeniyle cinsel hazzı yeterince hissedemeyen kadınlar için uygun bir seçenektir.Ancak doğum sonrası, idrar torbası sarkması, bağırsak sarkması gibi anatomik defektleri olan hastalar için vajinoplasti operasyonları (vajinanın ameliyatla daraltılması) çok daha uygun bir alternatiftir.

Lazerle daraltma işlemi muayenehane şartlarında yapılır. Lazer aletine özel bir başlık takılır Bu alet ile lazer ışını vajina içinde sırasıyla halkalar şeklinde taramalar yapar ve vajina pasajını sıkılaştırıp-daraltır. Aynı zamanda ısı etkisi ile çevre dokularda uyarma ve yenilemeye de yol açar. Lazer 1 ay aralarla 3 kez tekrarlanırsa sonuç daha iyi olacaktır.

Translate »
WhatsApp mesaj gönder