Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Yüz Yenileme

Lazer ile üç ve dört boyutlu yüz yenileme

Ameliyatsız yüz yenileme ve gençleştirmede günümüzde birçok cihaz ve yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler temel olarak şu işlevlere yöneliktir: 1) Cildin soyulması-yüzeyel pürüzlerin, lekelerin, kistlerin, siyah noktaların giderilmesi 2) Derin planlarda ısı ve dalga enerjisi ile hücre uyarılması ve böylece kollajenin üretimi arttırılması 3) Cilt altında fokuslanan enerji ile sıkılaşma-elastikiyet artışı oluşturmakve fazla yağ dokusunu eritmek

Bu amaçlar için lazer enerjisi, ultrason, radyofrekans veya titreşimli masaj aletleri kullanılabilmektedir.

Lazer enerjileri kullanarak yapılan ameliyatsız yeni yüz yenileme işleminde üç veya dört basamak (üç veya dört basamaklı yüz yenileme) bulunmaktadır.

Bu işlemler şöyle sıralanmaktadır:

1.  Er-YAG “fraksiyone” lazer ile cildin soyulması ve sıkıştırılması

2. Nd-YAG lazer ile cilt altına fragmente yüksek enerji parçacıkları göndererek lifting etkisi ve kollajen yenilenmesi

3. Nd-YAG lazer dalga modu ile cilt altına derinlemesine enerji dalgası göndererek  dokuda ısı artışı yoluyla cilt sıkıştırma-elastikiyeti arttırma ve hücre uyarılması

4. Er-YAG  lazer ile ağız içi mukozasını sıkıştırma ve kollajenin arttırılması. Böylece yanağın hem derisi hem de iç yüzeyi sıkılaştırlmış olmaktadır.

Birinci basamakta yakma etkisi olmadan soğuk peeling şeklinde bir cilt soyma ve temizleme işlemi fraksiyone (delikler tarzında) olarak yapılıyor. Hastada birkaç gün süren kırmızlık dışında bir belirti olmuyor. Deri yüzeyi pürüzleri düzeliyor, porlar daralıyor, lekelenme, akne  ve küçük yağ kistleri gideriliyor.

İkinci basamakta farklı cilt tabakalarına kıvılcım şeklinde enerji parçacıkları  gönderiliyor.  Bu enerji, hücre uyarılması- kollajen üretimi ve cildin sıkışmasını sağlıyor.

Üçüncü basamak cildin yüzeyinden derine doğru akan bir ısı dalgası göndererek termal etki ile yine cilt yenilenmesi- kollajen uyarılması ve elastikiyet artışına yol açıyor.

Son basamakta yanakta ağız içinden de (mukozaya) sıkılaştırma yapılarak yanak çift yönlü olarak uyarılıp- sıkılaştırılmış oluyor.

Uygulama sadece lokal anestetik kremler uygulanarak yapılmaktadır. Tüm yüz ve boyuna dekolteye kadar uzatılabilir) uygulanmaktadır. İşlemin her seansı 45 -60 dakika olup, hastaya ağrı vermeyen bir yöntemdir. Hastada 1-3 süren kızarıklık dışında belirti olmamakta ve hasta işine devam edebilmektedir. Tedavi iki- üç hafta aralıkla  3-5 seans önerilmektedir. Cilt ile ilgili işlem olduğu için güneşin az görüldüğü sonbahar ve kış ayları tercih edilmektedir.. Bu işlemlerle birlikte cilde yararlı vitamin ve ilaçlar da (somon DNA sı, hyaluronik asit  veya C vitamini gibi) serum şeklinde uygulanabilmektedir.

Translate »
WhatsApp mesaj gönder