Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Kollajen uygulaması

Kollajen enjeksiyonları

Derideki kollajen kontentini arttırmak amacı ile yapılan kollajen enjeksiyonları ile:

  • Kırışıklıkları azaltmak
  • Akne skarını azaltmak
  • Cildin elastiiyetini arttırmak
  • Cilde doğal bir canlılık ve parlaklık vermek  mümkün olmaktadır.

Yüz, boyun, dekolte ve el sırtına verilebilen kollajen tip 1 şişede toz halindedir. Uygulamada serum ve lokal anestezik ile karıştırılıp hazırlanır. İnce özel bir iğne ile deri altına enjekte edilir. Uygulama 2 cm aralıklarla ve 2-3 mm derinliğe yapılır. Uygulamadan sonra, hastanın cildi hafif bir masaja tabi tutulur. Toplam olarak 15 gün ara ile 4 seans uygulanır. İlk sonuçlar, 14-21 gün sonra görülebilir. Tedavinin tam etkisini elde etmek 4 seansın yapılması uygun olur.

Bu süreden sonra cildin yoğunluğu ve elastikiyetinde görünür farklılıklar hissedilir. Sonuçta 12-18 ay süren bir cilt güzelliği ve parlaklığı elde edilir.

Nasıl çalışır?

Yapılan kollajen hem kendisi ciltteki onarımında çalışmakta, hem de hücreleri uyararak yeni kollajen oluşmasını sağlamaktadır. Kollajen ve elastik lifler üzerine olan bu etki daha sağlıklı ve dolgun bir cilt yapısı sağlar.

Hasta uygulamadan sonra günlük işine devam edebilir. Doğal kaynaklı bir madde olduğu için enjeksiyon yerindeki hafif kızarıklık, işlemden sonra yanma, şişme, kaşınma veya hassasiyet oluşabilir. Bu belirti oluşursa herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez, çünkü işlemden birkaç dakika sonra veya 3-7 gün içinde kendiliğinden kaybolurlar.

Translate »
WhatsApp mesaj gönder