Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Epilasyon

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüy ve kıllardan kalıcı olarak kurtulmak için uygulanan oldukça etkili ve popüler olan bir yöntemdir. Lazer ışınları aracılığı ile kıl köklerinin hedef alınarak tahrip edilmesi ilkesine dayanır. Farklı lazer tipleri bu amaçla kullanılmaktadır. Kliniğimizde en etkili teknolojilerden olan Nd:YAG ve Alex lazer sistemleri kullanılmaktadır. Lazer epilasyonun sağladığı en önemli avantaj çevre bölgelere zarar vermeden direkt olarak uygulama bölgesindeki kılların hedef  alınmasıdır. Kıla rengini veren madde olarak bilinen melanin pigmenti lazerin hedefidir ve enerji bu yolla kıl kökü hücrelerini tahrip etmektedir. Lazer epilasyon yapıldıktan sonra hasta kontrole çağırılmakta ve yeni oluşan kıllara tekrar atış yapılmaktadır. Bu uygulama sonrası 1-2 yıllık bir sürede ancak tekrar kıl kökü ve kıl büyümesi faaliyeti olmaktadır. 

Lazer epilasyon siyah ve siyaha yakın kıllar için uygundur. Kadın ve erkekte uygulanabilir. Diğer renkteki kıl ve tüyler için iğneli epilasyon yapılmaktadır.

Translate »
WhatsApp mesaj gönder