Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Orta Yüz Germe

Orta yüz dediğimiz alan burun yanlarındaki alt göz kapağı altı-elmacık kemiği- ağız kenarı olukları tarafından sınırlandırılan ters üçgen şeklindeki yanak bölgesidir. İnsanların direkt iletişimde birbirlerine baktıkları alan olması nedeni ile estetik alanda son derece önemli bir alandır. Bu alanda alt göz kapağındaki deri sarkmaları ve kırışmaları, göz altındaki halkalanma ve çukurlar, yanaktaki hacim ve yaü kayıpları, nazolabial (ağız yanı olukalr) olukların derinleşmesi ve derideki pigmentasyonlar başlıca yakınma sebepleridir. Estetik cerrahide son 8-10 yıldır gitgide artan şekilde bu alanın daha iyi gösterilmesi çabaları artmıştır. 

Orta yüz germe alt göz kapağı estetiğinde yapılan kesiden girilerek yapılır. Göz kapağı estetiğinde kemik kenarına (orbital rim)  kadar inilirken orta yüz ameliyatında ağız kenaru hizasına kadar inilerek tüm dokular kemik üzerinden kaldırılmaktadır. Orta yüz germe ameliyatı alt göz kapağı sarkmaları, yanaktaki hacim ve yağ kayıpları giderilmesi, nazolabial olukların düzeltilmesi, göz altı halkalarının düzeltilmesine yarar.

Standart yüz germe ameliyatı ile birlikte yapılabildiği gibi tek başına da alt göz kapağı estetiği ile birlikte yapılabilir. Ameliyat izi  alt göz kapağı kirpiklerinin altında kalır, bir miktar da göz kenarına (kaz ayağı çizgisi gibi) uzanır. Şişlik ve morlukları olursa 7-10 günde geçer. Genel anestezi veya sedasyonlu lokal anestezi ile yapılan bir ameliyattır.

  • Orta yüz germe ameliyatı sonunda;
  • Daha düzgün alt göz kapağı
  • Düzgün ve olukları olmayan bir yanak
  • Halkaları yok olmuş bir alt göz kapağı
  • Dolgun bir elmacık kemiği sağlanmaktadır.
Translate »
WhatsApp mesaj gönder