Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Mini Yüz Germe

Genç ve orta yaş grubunda tam yüz germe gerekmeyen hastalara uygulanan bir yöntemdir. Kulak önünden arkasına dönerek yapılan kesi ile yanak-boyun bölgesinden 4-6 cm eninden bir alan açılır. Yüzün derin zarlarına gerekli askılar konur. Deri fazlası gerilerek kesilir ve deri tekrar yüze adapte edilir. Bu operasyon yanak alt segmenti- çene konturunu düzelten bir işlemdir. Hasta aynı gün hastaneden çıkabilir. İyileşme süresi yaklaşık 7-10 gündür. Hasta bir gün sonra işine dönebilir.

Detaylı bilgi:

İnsanda orta yaşlara yaklaştıkça yüzde birtakım değişiklikler olmaya başlar. Özellikle yanak- çene hattında konturun bozulması-yanak-boyunda yağlanma-gıdı bölgesi sarkması en sık yakınmalardır. Orta yaş grubunda uygun hastalarda yanak-boyun üst kısmı yaşa bağlı bu değişiklikler mini (=limitli) yüz germe ile giderilebilir.Yüz hatlarında daha dinamik ve belirgin bir görünüm elde edilebilir.

Ameliyat yaşı

Hastanın genel durumu uygun ve anatomisi ameliyat gereklerini oluşturmuşsa 30- 50 yaş arası insanlarda yapılabilir. Yüzdeki deformasyon üst yüz yarısına çıkıyorsa tam yüz germe ameliyatı daha uygundur.

Mini yüz germe ameliyatı nedir?

Kulak kepçesi üst sınırından çekilen yatay çizginin altında kalan yüz kısımları bu ameliyatla düzeltilebilmektedir. Yanaktaki- gıdıdaki fazla yağlar alınır, derin zarlar gerilip toparlanır, fazla deri alınıp-daha gergin hale getirilebilir. 

Mini yüz germe ameliyatına alt ve üst göz kapağı estetiği de katılabilir. Mini yüz germe kulak önünden başlayıp, kulak arkasına dönen bir kesi ile yapılmaktadır. Göz kapağı varsa göz kapaklarında kıvrımlara yerleşen ek kesiler yapılır. İşlem 2-3 saat sürmektedir. Hem deri katı, hemde derin zarlar- kaslar katı toparlanıp- gerilmektedir.

Ameliyat süreci

Mini yüz germe ameliyatı genel veya lokal anestezi altında yapılabilir. Hastanede bir gece kalmak önerilmektedir. Ameliyatta bir gün kafaya ve yüze  tam sarılan pansuman konur. Ertesi sabah açılır ve yüz maskesine geçilir. Bu yüz maskesi = korsesi yaklaşık 3 hafta kadar kullanılır. Yüzdeki şişlik ve morluklar 7-10 gündeiçinde geçer. Günlük yaşama 4-5 gün sonra dönülebilir.

Mini yüz germe ameliyatı izleri

Mini yüz germe ameliyatında, ameliyat izleri genellikle kulak önü ve arkası kıvrımlara gizlenir. Bu nedenle ameliyat sonrası gözle görülür, belirgin bir iz oluşmaz. Mini yüz germe ameliyatında total yüz germe ameliyatlarına göre daha limitli kesiler yapılır.
Ameliyat sonrası ağrı son derece azdır. Bu ağrı normal ağrı kesiciler ile giderilebilmektedir.

Youtube- Mini Yüz Germe

Translate »
WhatsApp mesaj gönder