Cumhuriyet Bulvarı No: 127 D:5 Alsancak /İZMİR Konumumuz 0232- 421 07 21 0530 022 07 21 Pzt - Cum 09:30 - 19:00 / Cts 9:30 - 14:30/

Blog

LAZER TEDAVİSİ İLE TAZE BİR CİLT

Fotona SP dynamis lazer, kırışıklık azaltmadan ve cilt lezyonları tedavisinden, her tip deride epilasyona ve damarsal lezyon tedavilerine kadar geniş alanda kullanılabilecek en etkili lazer sistemidir.

Fotona lazer,  birbirini tamamlayıcı nitelikteki iki lazer kaynağının (Er:YAG ve Nd:YAG) bir araya gelmesiyle, hem ablatif hem de ablatif olmayan lazer tedavilerinin en etkinini sunar.

Fotona Fraksiyonel lazer, sahip olduğu yüksek enerjili Er:YAG dalgaboyu sayesinde epidermis ve dermisde azami hassaslıktaki ölçülerde kontrollü ablasyonu, hızlı iyileşme süresi, maksimum hasta konforu ve memnuniyetiyle sağlar. Sahip olduğu ‘Smooth Mode’ özelliği ile ablatif olmayan derin termal minimal etkili uygulama yapar. Ayrıca soğuk ablasyon modu ile cilt yenileme ve gençleştirme prosedürlerinde kontrollü olarak kombine eder.

Nd:YAG dalga boyunun düşük emilimli homojen nüfuzu sayesinde bütün cilt tiplerinde epidermise zarar vermeden en derindeki yapılara uygulama yapılabilir.

Fotona Patentli SMOOTH MODE Teknolojisi
Diğer Fraksiyonel lazerlerden farklı olarak sadece Fotona’nın geliştirdiği ‘Smooth Mode’ teknolojisi ile hastalar, dermiste yeni kolajen oluşumu hedeflenirken soyulma işlemi gerçekleşmeden çok daha etkin ve hızlı bir şekilde tedavi olabilirler.

Fraksiyonel Lazer nedir?
Fraksiyonel lazer, ciltteki kollajeni yenilemeye yönelik geliştirilmiş lazer sistemidir. Fraksiyonel lazer ile ciltte, mikro atımlarla sorunlu alanlar taranarak, cilt altındaki yıpranmış kollajenin yok edilmesi, yeni kollajen oluşturulması hedeflenir. Diğer tedavi metodlarına göre çok kısa sürede iyileşme sağlanabilen dünyadaki en yeni tedavi metodudur.

Fraksiyonel lazer uygulamaları sonucunda cilde nüfuz edilen bölgelerde yenilenen kollajen ile ciltte parlak, yumuşak ve taze bir görünüm elde edilir. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce, yüzeyel izler kaybolur, derin izler yüzeyelleşir. Ciltteki renk ve ton farkları derinliğine bağlı kaybolur veya azalır.

Akne İzi Tedavisi
Akneler (sivilceler) şiddetli olduğu durumlarda, tedavi edilmediğinde, ya da sıkılıp oynandığında iz bırakarak iyileşebilir. Ciltte pürüzlü rahatsız edici bir görünüm oluşturur.
Fraksiyonel lazer tedavisi ile bu izlerin giderilmesi günümüzde kullanılan en yeni yöntemlerdendir.

Fraksiyonel lazer sivilce izlerinin tedavisine yepyeni bir boyut kazandırmıştır. Cildin kusurlu alanlarında derinlemesine ama kontrollü bir şekilde izleri siler veya küçültür.
Fraksiyonel lazer ile izlerin derinlerine kadar inen mikro lazer atımları ile izdeki kötü iyileşmiş skar dokusu eritilerek iyileşme sağlanır. Etraftaki cilt bu alanı hızla yeni ve sağlıklı doku ile örter. Bu sayede her seansta izler yavaş yavaş azalır.

Fraksiyonel lazer ile akne izi tedavisinde seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir ama ortalama 4 hafta aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır. Bu yöntemle üç seans sonrası sivilce izlerini %50-80 oranında azaltmak mümkündür.

Cilt Sıkılaştırma ve Gençleştirme
Fraksiyonel lazer ciltteki kırışıklık ve lekeleri gidermede kullanılan en günümüzde kullanılan en yeni yöntemlerdendir.

Cilt gençleştirmede amaçlanan, eskimiş cilt dokusunu ortadan kaldırmak yerine yeni cilt dokusu oluşumunu sağlamaktır. Böylece cilt hızla kendini yenileyebilir. Fraksiyonel lazer ile cilt sıkılaştırma tedavisinde iyileşme dönemi neredeyse 1-7 gün kadar kısadır. Fraksiyonel lazer ile cilt gençleştirme için cildin ihtiyacına göre ortalama 4 hafta aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır

Cilt Kırışıklıkları Tedavisi
Kırışıklık cildin elastik yapısını sağlayan ve cildi gergin tutan (kollojen başta olmak üzere) çatının yıpranması sonucunda oluşur.

Yıpranmış kollajen yok edilerek vücudun yerine yenisini yapması sağlanır. Diğer lazer sistemlerinden farklı olarak Fotona Fraksiyonel lazer cildin derinine kadar inebilir. Bu da cildi sıkılaştıran kalın bir katman oluşabilmesi anlamına gelir. Bu etki bu nedenlerle diğer sistemlere göre daha kısa süreli iyileşme anlamına gelir. Fraksiyonel lazer uygulaması ile mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Yüz, boyun, göğüs ve ellerde yaşlanmaya bağlı izlerin yok edilmesi için kullanılan invazif olmayan bir işlemdir. Cilt altındaki kollajen doku yapımını artırma prensibiyle etki etmektedir.

En üstten çok ince bir tabaka kaldırılarak cildin düzleştirilmesi ve aynı zamanda özel bir teknikle kollagen dokunun gerginleştirilmesi sağlanarak kırışıklıklar yok edilir. Tedavi edilen ciltte yeni kollagen doku oluşumu ve daha genç, su tutma yeteneği yüksek hücreler oluşarak cildin tazelik ve gerginlik kazandığı görülür.

Lazerle Cildin 3T (Tone, Tighten, Texture) Tedavisi
Günümüzde soyucu tedaviler yanında daha az yan etkili, günlük hayatı etkilemeyen, birkaç uygulama ile çok olumlu değişimler elde edilen uygulamalar geliştirildi. Non ablatif deri gençleştirme veya 3T (Tone, Tighten, Texture) tedavileri olarak isimlendirilen bu tekniklerin esası deri yüzeyini soymadan alt deride ısınma etkisi ile yaratılan küçük hasarlarla derinin tamir mekanizmaları harekete geçirilir. Bu sayede kollajenin yenilendiği kırışıklıkların azaldığı, yüzeyi daha düzgün ve gergin, gözenekleri küçülmüş bir deri elde edilir.

3T tedavisinde yaş ve derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir, ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-6 seans olarak uygulanır.

Yara İzi Tedavisi
Cildin derinlerine kadar inen yaralar genellikle iz bırakarak iyileşirler. Bu izler skar olarak adlandırılırlar. Yok edilmeleri oldukça güçtür.

Fraksiyonel lazer yaralanma sonrası oluşan izlerin tedavisine yeni bir boyut kazandırmıştır. Yüzeyden gönderilen topluiğne ucundan küçük lazer ışınları, derinin alt tabakalarına ulaşarak, iz görünümüne yol açan bozuk bağ dokusunu tahrip eder ve beraberinde genç ve sağlıklı doku oluşumunu başlatır.

Lazer tedavisi ile yara izi küçültülür, düzleştirilir ve çevre doku ile olan uyumu arttırılır. Her seansta izler yavaş yavaş azalır. Derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-8 seans olarak uygulanır.

Gebelik Çatlaklarının Tedavisi
Stria ya da gebeliğe bağlı karın çatlakları çoğu kadının sorunudur. Gebelik sonrası rengi açılıp biraz düzelse de çoğunlukla görüntü rahatsız edicidir. Gebeliğe bağlı bu çatlaklar derinin elastikiyetinin o bölgede zorlanması ya da kaybı sonucu oluşur. Fraksiyonel lazer tedavisi ile bu alanın derinlerindeki esas problemi yani dokunun yenilenmesi hedeflenir.

Gebelik sırasında oluşan çatlaklar, fraksiyonel lazer işlemi ile küçültülür ve cildin görünümü önemli oranda düzeltilir. Etki mekanizması, çatlak dokusundaki bozuk bağ dokunun mikro atımlarla silinmesine dayanır. Derinin sorunlarına göre seans aralıkları kişiye özel olarak ayarlanabilir, ama ortalama 4 haftalık aralıklarla 3-8 seans olarak uygulanır.

Damarsal Doğum İzleri (Hemanjiyomlar)
Fotona Fraksiyonel lazer Nd:YAG dalga boyu ile hem yüzeysel hem de daha derinde yer alan damarsal doğum izlerini dokulara zarar vermeyecek şekilde tedavi eder.

Varis ve Kılcal Damar Tedavileri (Veins)
İnce kılcal damar genişlemeleri ve küçük varisler Fotona Fraksiyonel lazer Nd:YAG dalga boyu ile ‘hiç iz bırakmadan’ yok edilir. Daha büyük varislerin tedavisi için ayrıca damar içi lazer tedavisi uygulanabilir. İyileşme süresi hızlıdır ve kozmetik açıdan mükemmel sonuçlar verir.

Örümcek Damarlar (Talenjiektazi)
Örümcek damarlar gibi yüzeysel damarlar, Fraksiyonel lazer Nd:YAG dalga boyunda gelen enerji ile oldukça güvenli biçimde tedavi edilir. Ortalama 3 seansta örümcek damarlar temizlenebileceği gibi bazı ciltlerde tek seansta da sonuç alınabilir.

Kronik Kızarıklık (Rozasea)
Kan damarlarının yarattığı kronik kızarıklık (Rosacea) vakalarının Fraksiyonel lazer Nd:YAG dalga boyunda tedavisi, hem gözle görülür kan damarlarını azaltmada hem de rhinophyma ile bağlantılı olarak cildin kalınlaşmasını önlemede etkilidir.

Kalıcı Epilasyon (Hair Removal)
İstenmeyen tüyleri tek bir atımla sayısız folikülü etkileyerek ve etraftaki alanı kesinlikle etkilemeden gidermede güvenli ve etkin yollar sunar. Özel tarayıcısı sayesinde; sırt ve göğüs gibi geniş alanlar dahil olmak üzere, derinlemesine ve daha hızlı epilasyon sağlar.
Açık koyu tüm tenlerde, ‘açık-koyu renk’, ‘ince ya da kalın’, ‘yüzeyel ya da derin’ tüm kıllarda etkin epilasyon imkanı sağlanır.

Ağrısız… Acısız…
Dünyadaki en yeni teknoloji ile geliştirilmiş olan Fotona SP PLUS cihazının etkin soğutması sayesinde epilasyon sırasında ağrı ya da acı hissi minimumdur.

Paylaş

Translate »
WhatsApp mesaj gönder